هدیه رایگان با هر خرید ویزا کارت
برگه نخست/اخبار/بیت کوین و فرصت‌های شغلی زیاد در ایران

بیت کوین و فرصت‌های شغلی زیاد در ایران

یک تحلیلگر آمریکایی گفت، شبکه پرداخت بیت کوین می تواند به ایران کمک کند تا اقتصاد داخلی و خارجی خود را توسعه دهد و «فرصت های شغلی زیادی» در سراسر کشور ایجاد نماید.
بیت کوین

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، یک تحلیلگر آمریکایی گفت، شبکه پرداخت بیت کوین می تواند به ایران کمک کند تا اقتصاد داخلی و خارجی خود را توسعه دهد. وی افزود، این سیستم می تواند «فرصت های شغلی زیادی» در سراسر کشور ایجاد نماید.

جان اوبله اظهار داشت: «من احتمال می دهم که در طی چند سال آینده چند صد میلیون یا شاید چند میلیارد دلار بیت کوین و آلت کوین وارد اقتصاد ایران شود. این به خودی خود می تواند تاثیرات بسیار مثبتی برای بنگاه های اقتصادی داشته باشد و فرصت های شغلی فراوانی را در کل کشور ایجاد کند.»

وی افزود، بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که می توان از آن به عنوان یک سیستم پرداخت هم استفاده کرد. این یک سیستم غیرمتمرکز است که سیستم حسابداری آن در هزاران رایانه در سراسر جهان نگهداری می شود. این سیستم غیرمتمرکز کمک می کند تا تراکنش های بیت کوینی شفاف باشد و برای هر کسی که می خواهد به سیستم مراجعه کند و تراکنش های انجام شده را راستی آزمایی کند در دسترس باشد.

اوبله در ادامه گفت، ده ها هزار بنگاه اقتصادی در کشورهای مختلف هستند که بیت کوین را به عنوان یک وسیله پرداخت پول کالاها و خدمات خریداری شده قبول دارند. اوبله در پاسخ به این سوال که آیا می توان در معاملات بین المللی به جای دلار از بیت کوین استفاده کرد گفت، بله این امکان پذیر است. اگر ارزش بازار سرمایه فعلی بیت کوین حدود 20 هزار میلیون دلار است. اگر کشورها شروع به انجام مبادلات بزرگ از طریق این سیستم کنند، این موجب افزایش قابل توجه تقاضا برای بیت کوین خواهد بود و ارزش این ارز دیجیتالی را بالاتر خواهد برد. اکنون قیمت یک بیت کوین حدود 1.150 دلار آمریکاست.

وی افزود، کشورها و بنگاه های اقتصادی اروپایی در بخش های مختلف اروپا می توانند از بیت کوین مانند پی پال به عنوان یک سیستم پرداخت استفاده کنند. بیت کوین مثل پی پال رویکرد تبعیض آمیز ندارد. دلیل اصلی این مسئله این است که قدرت و کنترل سیستم بیت کوین بر خلاف پی پال غیر متمرکز است.

اوبله گفت، من معتقدم راه های زیادی وجود دارد که بیت کوین و آلت کوین می توانند کمک زیادی به مردم، بنگاه های اقتصادی و بنگاه های خیریه ایران کنند. با استفاده از بیت کوین بنگاه های اقتصادی ایرانی می توانند کالاها و خدمات بیشتری را از طریق اینترنت در سطح بین المللی بفروشند. به محض اینکه شرکت ها پرداخت های بیت کوینی را قبول کنند، دیگر نگرانی ای در مورد بازگشت پولشان نخواهند داشت. همچنین آنها با ریسک بلوکه شدن یا توقیف دارایی شان مواجه نخواهند شد. موسسات خیریه در ایران می توانند از این طریق کمک های آنلاین را دریافت کنند و این درآمد آنها را افزایش می دهد.

وی افزود، راحت ترین راه برای گرفتن بیت کوین در ایران ایجاد یک حساب مجانی در سایت لوکال بیت کوینز است و سپس شما باید از طریق این سایت خریدهای آنلاینی را انجام دهید. همچنین شهروندان تهرانی می توانند به صرافی ها بروند و ریال خود را با بیت کوین عوض کنند. راه های مختلفی برای گرفتن بیت کوین وجود دارد.

اوبله گفت، زمانی که اولین بار بیت کوین در سال 2009 ایجاد شد، ارزش آن معادل 1.100 پنی بود. اما الان ارزش آن 1.150 دلار است. یکی از دلایل اصلی رشد ارزش این ارز دیجیتالی این است که مردم این سیستم را دوست دارند و هر روز افراد بیشتری از آن برای خرید و سرمایه گذاری استفاده می کنند. هرچه تقاضا برای بیت کوین افزایش یابد ارزش آن نیز بالاتر می رود.

منبع خبر: ebinews

به اشتراک بگذارید
۱۶م فروردین, ۱۳۹۶|دسته بندی: اخبار|برچسب: |0 نظر

یک نظر بنویسید